Závěrečné shrnutí, aneb Koloběžkáři z Náchodska získali na MČR v koloběhu Náchod 11 medailí

Z toho 3 členové se stali dvojnásobnými Mistry republiky v koloběhu, tedy v dlouhém závodě i v časovce do vrchu.

Volné občanské sdružení Koloběžky Náchod pod záštitou Města Náchod - evropského města sportu 2013, uspořádalo ve dnech 30. A 31.5.2015 závody v koloběhu zařazené do Rollo-ligy ČR a zároveň vyhlášené jako Mistrovství ČR v dlouhém závodě a Mistrovství ČR v časovce do vrchu.

Náchodští koloběžkáři sdružení ve sportovním spolku KOSTKA Racing z.s. získali o tomto závodním víkendu 11 medailí –z toho Mistry ČR v koloběhu se ve svých kategorií stali:

Katka Šefcová kadetky 2x 1. místo, Eva Šefcová veteránky 2x 1. místo, Jan Horák veteráni 2x 1. místo.

Další úspěchy našich členů: Matěj Berka junior 2x 3.místo , Lenka Kráčmarová seniorky v časovce 2. místo, Hanka Čermáková veteránky 2x 3 místo, ředitel závodu Miloš Tichý masters obsadil v časovce 6. místo, Vlastimil Kráčmar masters 2x 8. místo a začínající Anet Morávková kadetky 6. a 10. místo.

Součástí závodů byl vložený hobby závod pro všechny věkové kategorie, kterého se zúčastnilo 106 závodníků včetně dětí. Během dne byly v těchto kategoriích vylosovány 2 koloběžky věnované firmou Kostka a další věcné ceny. (teda doufám, že to takto bylo, nebyl jsem u všeho) V hlavní kategorii "hobíků" na 17 km zvítězil F. Medek před M. Ilovičným ze SR a V. Hornychem. V ženách zvítězila E.Vítová před H. Feistovou a na 3. místě dojela A. Pavlová.

Pořadatele příjemně překvapil zájem veřejnosti o tento překotně se rozvíjející sport.

Po „hobících“ nastoupili do bojů o tituly Mistrů ČR v dlouhém závodu zkušení závodníci a závodnice a bylo se na co dívat!

V mužích na trati 42 km v kategorii senior zvítězil Tomáš Pelc z Ultimy, který zároveň na této trati zvítězil i v celkovém pořadí. V kategorii masters vybojoval první místo Ladislav Provod z PSP KK Plzeň a v kategorii veteránů Jan Horák z týmu KOSTKA Racing. V kategorii junioři zvítězil Jan Pavel z Bez pedálů.

Na ženy čekala trať dlouhá 27 km. V kategorii seniorek zvítězila Iva Vedralová z Ultimy, která se zároveň na této trati stala i celkovou vítězkou mezi ženami. V kategorii masters zvítězila Šárka Waldhauserová za tým BOKOLOBKA Ostrava. V celkovém pořadí žen na 3 místě dojela jako první z veteránka Eva Šefcová z týmu KOSTKA Racing. V juniorkách pak zvítězila Žaneta Tvrdíková z Ultimy.

V kadetkách ukázala jasnou převahu Kateřina Šefcová z týmu KOSTKA Racing, která na 17 km trati zvítězila s náskokem 2:33 min!

V neděli byla pro závodníky přichystána časovka do vrchu se startem nad horní nemocnicí a cílem na Dobrošově u Jiráskovy chaty.

Celkově zvítězil v mužích Adam Fellner z KOSTKA Racing v čase 16:22 a v ženách opět všechny předčila Katka Šefcová ,která jako jediná v ženách dosáhla času pod 20 min - 19:47.

Všichni vítězové si odnesli nejen tituly Mistrů ČR v koloběhu pro rok 2015, ale I nádherné poháry s nápisy Mistr-yně republiky v dlouhém závodu, či v časovce, které jim toto budou navždy připomínat. Podrobné výsledky naleznete na stránkách www.sportchallenge.cz v sekci výsledky.

Odměnou pro pořadatele jsou kladné ohlasy závodníků jak na organizaci, tak na výběr tratí v krásném okolí Náchoda s nádherným výhledem při zakončení a vyhlašování vítězů na Dobrošově.

Pořadatelé tímto děkují městu Náchod za podporu, dále přilehlým obcím, ve kterých závod probíhal, všem sponzorům, jejichž ceny potěšily závodníky, „hobíkům“, kteří našli odvahu a nebáli se vyzkoušet si třebas i bez přípravy tento sport.

Děkujeme dále hasičům za zajištěné občerstvení jak pro závodníky, tak i pro diváky a záchranné službě, která musela zasahovat při úrazu jedné ze závodnic, naštěstí s dobrým koncem.

Počasí přálo, organizace jistě nebyla na 100 %, ale děkujeme všem, kdo ocenil snahu, přišel si zazávoditnebo jen fandit a těšíme se, že se koloběžkáři budou množit jak v závodním tak „hobíkovém“ duchu.

A jak jinak ukončit než heslem koloběžkářů „Trhni si nohou“!